2011-2012 Points of Pride

2011-2012 Points of Pride

Springfield College Athletic Awards -- (2011-2012 Academic Year)

Individual AwardTotal
Honoree (Name, Sport)
All-America40
    AVCA - Women's Volleyball
3
Lauren Torvi - First Team
Itza Nieves - Honorable Mention
Tessa Smolinski - Honorable Mention
    NSCAA - Women's Soccer
1
Jackie Moscardelli - First Team
    D3soccer.com - Women's Soccer
1
Jackie Moscardelli - Third Team
    BSN - Football
2
Josh Carter - First Team
Sean Meagher - Third Team
    NCAA - Wrestling
2
Derek Longo - 3rd at Nationals
Joe Grippi - 7th at Nationals
    NCAA - Women's Indoor Track and Field
1
Kelly Curtis - 7th in Pentathlon
    NCAA - Men's Indoor Track and Field
2
Kevin Coyle - 8th in Triple Jump
Kevin Coyle - 8th in Long Jump
    NCAA - Men's Diving
1
Kenny Pancoast - Honorable Mention (11th on 3M)
    NCAA - Women's Swimming and Diving
11
Kellie Pennington - 50 Free
Kellie Pennington - 100 Free
Kellie Pennington - 100 Fly
Kellie Pennington - Honorable Mention (400 Free Relay)
Jen Thompson - 1-Meter
Jen Thompson - Honorable Mention (3 Meter)
Courtney Keefe - Honorable Mention (1 Meter)
Courtney Keefe - Honorable Mention (3 Meter)
Caroline Kosciusko - Honorable Mention (400 Free Relay)
Jaclyn Van Waalwijk - Honorable Mention (400 Free Relay)
Kaitlin Reilly - Honorable Mention (400 Free Relay)
    NCGA - Women's Gymnastics
1
Carly Flynn - Vault
    USAG - Men's Gymnastics
8
Ryan Ponce - Still Rings
Jimmy Pezzino - Floor Exercise
Jimmy Pezzino - Vault
Ty Evans - All-Around
Ty Evans - High Bar
Ty Evans - Vault
Ty Evans - Parallel Bars
Alex McCabe - Floor Exercise
    AVCA - Men's Volleyball
2
Angel Perez - First Team
Greg Falcone - First Team
    NCAA - Men's Outdoor Track and Field
1
Brian Fuller - 3rd in 3,000 meter steeplechase
    NCAA - Women's Outdoor Track and Field
1
Kelly Curtis - 5th in heptathlon
    USILA - Men's Lacrosse
3
Mike Delia - Honorable Mention
Shane Ferguson - Honorable Mention
Rob Maher - Honorable Mention
National Rookie of the Year
    AVCA - Men's Volleyball
1
Angel Perez
Conference Player of the Year7
    NEWMAC - Women's Soccer
1
Jackie Moscardelli
    NEWMAC - Women's Volleyball
1
Lauren Torvi
    NEWMAC - Men's Diving
1
Kenny Pancoast
    NEWMAC - Women's Swimming
1
Kellie Pennington
    NEWMAC - Men's Basketball
1
Alex Berthiaume
    NEWMAC - Women's Track and Field
1
Kelly Curtis - Field Co-Athlete of the Year
    NEWMAC - Softball
1
Ashley Marino - Pitcher of the Year
Conference Rookie of the Year1
    ECAC - Women's Gymnastics
1
Lauren Pocius
Conference Coach of the Year7
    NEWMAC - Women's Soccer
1
John Gibson
    NEWMAC - Women's Volleyball
1
Moira Long
    NEWMAC - Men's Diving
1
Pete Avdolous
    NEWMAC - Women's Diving
1
Pete Avdolous
    ECAC-EIGL - Men's Gymnastics
1
Steve Posner
    NEWMAC - Softball
1
Julie Perrelli
    NEWMAC - Baseball
1
Mark Simeone
All-Conference108
    NECC - Men's Golf
2
Kyle DiFranco - All-Conference First Team
Ryne McEvoy - All-Conference Second Team
    NEWMAC - Men's Cross Country
4
Ryan O'Connell
Brian Fuller
Anthony Salvucci
Zach Pietras
    NEWMAC - Men's Soccer
3
David Chessen - All-Conference First Team
Brett Bascom - All-Conference Second Team
Eric Stalsburg - All-Conference Second Team
    NEWMAC - Women's Soccer
5
Jackie Moscardelli - All-Conference First Team
Katie Mantie - All-Conference First Team
Erin Greenstein - All-Conference First Team
Erica Donnelly - All-Conference Second Team
Vicky DiNatale - All-Conference Second Team
    Empire 8 - Football
7
Sean Meagher - All-Conference First Team
Josh Carter - All-Conference Second Team
James Kikel - All-Conference Second Team
Matt Ramos - All-Conference Second Team
Matt Dugan - All-Conference Honorable Mention
Mike MacDonald - All-Conference Honorable Mention
Josh Carter - Sportsman of the Year
    NEWMAC - Field Hockey
2
Kelly Gallo - All-Conference First Team
Kayla Sokol - All-Conference Second Team
    NEWMAC - Women's Volleyball
4
Tessa Smolinski - All-Conference First Team
Lauren Torvi - All-Conference First Team
Kim Giaquinto - All-Conference Second Team
Itza Nieves - All-Conference Second Team
    NEWMAC - Men's Swimming and Diving
11
Kenny Pancoast - First Team (1 meter diving)
Kenny Pancoast - First Team (3 meter diving)
Jack Lewis - Second Team (1 meter diving)
Josh Ernst - Second Team (800 free relay)
Josh Ernst - Second Team (400 free relay)
Jason Scotto - Second Team (800 free relay)
Scott Peters - Second Team (800 free relay)
Scott Peters - Second Team (400 free relay)
Nolan Manley - Second Team (800 free relay)
Nolan Manley - Second Team (400 free relay)
Scott Mackstutis - Second Team (400 free relay)
    NEWMAC - Women's Swimming and Diving
25
Kellie Pennington - First Team (200 free relay)
Kellie Pennington - First Team (50 free)
Kellie Pennington - First Team (100 free)
Kellie Pennington - First Team (100 fly)
Kellie Pennington - First Team (800 free relay)
Kellie Pennington - Second Team (400 free relay)
Kellie Pennington - Second Team (200 medley relay)
Kaitlin Reilly - First Team (200 free relay)
Kaitlin Reilly - Second Team (400 medley relay)
Kaitlin Reilly - Second Team (400 free relay)
Jaclyn Van Waalwijk - First Team (200 free relay)
Jaclyn Van Waalwijk - First Team (800 free relay)
Jaclyn Van Waalwijk - Second Team (400 free relay)
Caroline Kosciusko - First Team (200 free relay)
Caroline Kosciusko - Second Team (400 medley relay)
Caroline Kosciusko - Second Team (200 medley relay)
Caroline Kosciusko - First Team (800 free relay)
Caroline Kosciusko - Second Team (400 free relay)
Kelsey Poole - Second Team (400 medley relay)
Kelsey Poole - Second Team (200 medley relay)
Kelsey Poole - First Team (800 free relay)
Janella Cuyler - Second Team (400 medley relay)
Jennifer Thompson - First Team (1 meter diving)
Jennifer Thompson - Second Team (3 meter diving)
Nicolle Stracqualursi - Second Team (200 medley relay)
    NEWMAC - Men's Basketball
1
Alex Berthiaume- All-Conference First Team
    NEWMAC - Women's Basketball
1
Kelly Slattery - All-Conference Second Team
    ECAC - Women's Gymnastics
2
Carly Flynn - All-Conference (Floor Exercise)
Lauren Pocius - All-Conference (Uneven Bars)
    ECAC-EIGL Men's Gymnastics
5
Ryan Ponce - All-Conference (Still Rings)
Ty Evans - All-Conference (High Bar)
Garrett DeSantis - All-Conference (Vault)
Jimmy Pezzino - All-Conference (Floor Exercise)
Chris Jost - All-Conference (Floor Exercise)
 
    NEWMAC - Women's Lacrosse
6
Jackie Moscardelli - All-Conference First Team
Kelly Gallo - All-Conference First Team
Meghan Flanagan - All-Conference First Team
Kelly Foley - All-Conference Second Team
Anne Versprille - All-Conference Second Team
Michelle Dorsey - All-Conference Second Team
    NEWMAC - Men's Tennis
4
Jesse Boyd - First Team (No. 5 Singles)
Joe Giannelli - First Team (No. 6 Singles)
Joe Giannell - First Team (No. 3 Doubles)
Zach O'Leary - First Team (No. 3 Doubles)
    NEWMAC - Women's Track and Field
4
Nora Letendre -- Second Team (10,000 meters)
Kelly Curtis -- Second Team (long jump)
Kelly Curtis -- Second Team (shot put)
Kelly Curtis -- Second Team (javelin)
    NEWMAC - Men's Track and Field
7
Anthony Salvucci -- First Team (10,000 meters)
Nolan Manley -- First Team (400 meter hurdles)
Zach Pietras -- First Team ((3000 meter steeplechase)
Mason Durant -- First Team (shot put)
Orlando Harvey -- Second Team (shot put)
Brian Fuller -- Second Team (5000 meters)
John Dayton -- Second Team (javelin)
    NEWMAC - Softball
5
Ashley Marino - All-Conference First Team
Kelly Blake - All-Conference First Team
Breann Joyce - All-Conference First Team
Kasey Kelly - All-Conference Second Team
Christina Leader - All-Conference Second Team
    Pilgrim - Men's Lacrosse
7
Tim Cimini - All-Conference First Team
Ryon Lynch - All-Conference First Team
Mike Delia - All-Conference First Team
Shane Ferguson - All-Conference First Team
Rob Maher - All-Conference Second Team
Ross Marchegiani - All-Conference Second Team
Tyler O'Keefe- All-Conference Second Team
    NEWMAC - Baseball
3
Karl Quist - All-Conference First Team
Mike McGowan - All-Conference Second Team
Frank Calabrese - All-Conference Second Team
All New England104
    AVCA - Women's Volleyball
3
Lauren Torvi
Itza Nieves
Tessa Smolinski
    NEWVA - Women's Volleyball
3
Lauren Torvi - First Team
Tessa Smolinski - First Team
Molly Giannattasio - All Rookie
    USTFCCCA - Men's Cross Country
2
Ryan O'Connell
Brian Fuller
    NEWISA - Women's Soccer
3
Jackie Moscardelli - First Team
Katie Mantie - Second Team
Erin Greenstein - Third Team
    Longstreth/NFHCA - Field Hockey
2
Kelly Gallo - Second Team
Kayla Sokol - Second Team
    NSCAA - Women's Soccer
4
Jackie Moscardelli - First Team
Katie Mantie - First Team
Erin Greenstein - Second Team
Vicky DiNatale - Second Team
    NSCAA - Men's Soccer
1
David Chessen - Second Team
    ECAC - Women's Soccer
2
Jackie Moscardelli - First Team
Erin Greenstein - Second Team
    ECAC - Women's Volleyball
2
Lauren Torvi - First Team
Tessa Smolinski - Second Team
    Division III New England
    Women's Indoor Track & Field
14
Kelly Curtis – Pentathlon
Kelly Curtis – High Jump
Jenn Kapinos – 600 meters
Laurie Jenkins – 60 meters
Laurie Jenkins – 4x200 meters relay
Laurie Jenkins – 4x400 meters relay
Gabriella Gaudreault – 400 meters
Gabriella Gaudreault – 4x400 meters relay
Gabriella Gaudreault – 4x200 meters relay
Crystal Davis – 4x200 meters relay
Crystal Davis – 4x400 meters relay
Katie Schumann – 4x400 meters relay
Amanda Martin – Long Jump
Elizabeth Saia – 4x200 meters relay
    Division III New England
    Men's Indoor Track & Field
5
Kevin Coyle – Long Jump
Kevin Coyle – Triple Jump
Brian Fuller – 3,000 meters
Mason Durant – Shot Put
Dylan Brock – Long Jump
    ECAC - Football
1
Sean Meagher - First Team Offense
    NABC - Men's Basketball
1
Alex Berthiaume - First Team
    NEWA - Wrestling
9
Tommy Casper - 125 lbs
Joe Grippi - 133 lbs
Joe Ortiz - 141 lbs
Erik Hamrick - 149 lbs
Ryan McGilvray - 157 lbs
Derek Longo - 165 lbs
Mike Fish - 174 lbs.
Nick Camera - 184 lbs
Jeremy Burns - 197 lbs
    All-New England
    Women's Indoor Track and Field
5
Kelly Curtis – Pentathlon
Laurie Jenkins – 4x400 meters relay
Gabriella Gaudreault – 4x400 meters relay
Crystal Davis – 4x400 meters relay
Katie Schumann – 4x400 meters relay
    Division III New England
    Women's Outdoor Track & Field
13
Crystal Davis - 4x100 meter relay
Elizabeth Saia - 4x100 meter relay
Laurie Jenkins - 4x100 meter relay
Erika Marks - 4x100 meter relay
Crystal Davis - 4x400 meter relay
Gabriella Gaudreault - 4x400 meter relay
Kelly Murphy - 4x400 meter relay
Bethany Young - 4x400 meter relay
Kelly Curtis - Javelin
Colleen Brague - Javelin
Haley Regan - Javelin
Kelly Curtis - Long Jump
Gabriella Gaudreault - 800 meters
    Division III New England
    Men's Outdoor Track & Field
10
Parker Ashton-Young - Javelin
Kevin Coyle - Long Jump
Brian Fuller - 3,000 meter Steeplechase

Mason Durant - Shot Put
Dale DeCouta - High Jump
Anthony Salvucci - 5,000 meters
Matt Scully - 4x800 meter relay
Steven Gilfeather - 4x800 meter relay
Zach Pietras - 4x800 meter relay
Ryan O'Connell - 4x800 meter relay

    All-New England
    Women's Outdoor Track and Field
6
Kelly Curtis - Javelin
Colleen Brague - Javelin
Kelly Curtis - Heptathlon
Crystal Davis - 4x100 meter relay
Elizabeth Saia - 4x100 meter relay
Erika Marks - 4x100 meter relay
Laurie Jenkins - 4x100 meter relay
    All-New England
    Men's Outdoor Track and Field
6
Kevin Coyle - Long Jump
Anthony Salvucci - 1,500 meters
Anthony Salvucci - 4x800 meter relay
Ryan O'Connell - 4x800 meter relay
Nathan Pinciak - 4x800 meter relay
Steven Gilfeather - 4x800 meter relay
    NEILA - Men's Lacrosse
3
Mike Delia - Second Team
Shane Ferguson - Second Team
Tim Cimini - Second Team
    NEIBA - Baseball
1
Karl Quist - Third Team
    NFCA - Softball
3
Ashley Marino - Second Team
Kelly Blake - Second Team
Breann Joyce - Third Team
    IWLCA - Women's Lacrosse
1
Jackie Moscardelli - Bershire Region First Team
    ECAC - Men's Lacrosse
2
Tim Cimini - First Team
Shane Ferguson - First Team
    ECAC - Softball
1
Ashley Marino - Second Team
    ECAC - Women's Lacrosse
1
Jackie Moscardelli - Second Team
Regional Player of the Year2
    NEWVA - Women's Volleyball
1
Lauren Torvi
    ECAC - Women's Volleyball
1
Lauren Torvi
Senior All-Star Recognition10
    D3 Senior Classic - Football
2
Josh Carter
Sean Meagher
    NEWISA - Women's Soccer
3
Jackie Moscardelli
Jenelle Jahoda
Katie Mantie
    NEWVA - Women's Volleyball
3
Lauren Torvi
Itza Nieves
Kim Giaquinto
    USILA North/South Game - Men's Lacrosse
2
Shane Ferguson
Mike Delia
Conference All-Academic109
    NEWMAC - Women's Tennis
3
Amy Buttarazzi
Sam Carney
Siana Green
    NEWMAC - Women's Cross Country
6
Katherine Burns
Erica Fisher
Sissel Holloway
Michelle Mirti
Morgan Mrak
Claudia Severance
    NEWMAC - Men's Cross Country
3
Brian Fuller
Christopher Malia
Matthew Peabody
    NEWMAC - Field Hockey
5
Kelly Gallo
MaryKate Murray
Anna Ragonese
Hayden Riley
Kayla Sokol
    NEWMAC - Men's Soccer
4
Michael Fowler
Sean Melchionno
Scott Morneault
Scott Saucier
    NEWMAC - Women's Soccer
8
Ashley Carresi
Erica Donnelly
Mary Hogan
Katie Mantie
Amanda Pace
Kristine Parnell
Kim Rasmussen
Amber Thornton
    NEWMAC - Women's Volleyball
4
Amanda Crowley
Meaghan Hart
Tessa Smolinski
Lauren Torvi
    Empire 8 - Football
5
Josh Carter
Michael Chicoine
Michael Escalante
Scott Leech
Robert Romano
    NECC - Men's Golf
5
Timothy Vollaro
Michael Adams
David Hashagen
Michael Nowakowski
Maxwell Lee
    NEWMAC - Men's Swimming and Diving
1
Josh Ernst
    NEWMAC - Women's Swimming and Diving
9
Teaghan Abrams
Diana Harkness
Laura Hartford
Courtney Keefe
Kelsey Poole
Molly Potter
Kaitlin Reilly
Kaitlin Simpson
Meghan Sisson
    NEWMAC - Men's Basketball
1
George Adams
    NEWMAC - Women's Basketball
4
Meghan Biondolillo
Andrea Butler
Briana Freymuth
Kelly Murphy
    NEWMAC - Men's Tennis
3
Joe Giannelli
Doug Nickerson
Sean Seifert
    NEWMAC - Men's Track and Field
10
Eric Archambeault
Brian Fuller
Steven Gilfeather
Scott Leech
Aaron Michel
Matthew Peabody
Anthony Pelleteri
David Seronick
Garrett Sharnick
Ryan Ux
    NEWMAC - Softball
6
Stephanie Barrett
Alison McCarthy
Kasey Kelly
Ally Rivelli
Kelly Blake
Allison Clott
    NEWMAC - Women's Lacrosse
5
Sarah Boyer
Kelly Foley
Emily Fowler
Anne Versprille
Mackenzie Vita
    NEWMAC - Women's Track and Field
10
Colleen Brague
Katherine Burns
Kelly Curtis
Rhian Duggan
Erica Fisher
Laurie Jenkins
Jennifer Kapinos
Michelle Mirti
Elizabeth Robitaille
Lisa Trimby
    Pilgrim - Men's Lacrosse
12
Tim Cimini
Jon Santer
Chris Loy
Matt Dalton
Matt Basile
Dom Roberto
Rich Podlovits
Matt Giannelli
Frank Verde
Mark Gonzalez
Ross Marchegiani
Reece Ayers
    NEWMAC - Baseball
5
Sean Smith
Adam DeFelice
Michael McGowan
Greg Marakovits
Craig Zysk
National Academic Honors9
    National Football Foundation (NFF) Honor Society
5
Josh Carter
Erik Chiarella
Jacob Hart
Sean Meagher
William Turner
    Capital One/CoSIDA Academic All-District I
4
Katie Mantie (First Team) (women's soccer)
Sean Meagher (First Team) (football)
Ally Rivelli (First Team) (softball)
Lauren Torvi (First Team) (women's volleyball)
Conference Player of the Week51
    NEWMAC
35
Lauren Torvi, Women's Volleyball (9/12/11)
Katie Mantie, Women's Soccer (9/12/11)
Tessa Smolinski, Women's Volleyball (9/19/11)
John Mankus, Men's Soccer (9/19/11)
Lauren Torvi, Women's Volleyball (9/26/11)
Ryan O'Connell, Men's Cross Country(9/26/11)
Lauren Torvi, Women's Volleyball (10/10/11)
Kelly Gallo, Field Hockey (10/10/11)
Sam Carney, Women's Tennis (10/10/11)
Erin Greenstein, Women's Soccer(10/17/11)
Katie Mantie, Women's Soccer(10/24/11)
Kelly Gallo, Field Hockey (10/24/11)
Jennifer Thompson, Women's Diving (11/14/11)
Jennifer Thompson, Women's Diving (11/21/11)
Kenny Pancoast, Men's Diving (11/21/11)
Jennifer Thompson, Women's Diving (12/5/11)
Kenny Pancoast, Men's Diving (12/5/11)
Kellie Pennington, Women's Swimming(1/9/12)
Jennifer Thompson, Women's Diving (1/9/12)
Kenny Pancoast, Men's Diving (1/9/12)
Alex Berthiaume, Men's Basketball (1/23/12)
Tyler Gunningsmith, Men's Diving (1/30/12)
Jen Joseph, Softball (3/19/12)
Ashley Marino, Softball (3/26/12)
Ellie Getchell, Women's Lacrosse (3/26/12)
Kelly Curtis, Women's Track (3/26/12)
Kyle Mersereau, Men's Tennis (4/2/12)
Ben Burnap, Men's Tennis (4/2/12)
Crystal Davis, Women's Track (4/9/12)
Ryan Ux, Men's Track (4/9/12)
Kasey Kelly, Softball (4/9/12)
Kelly Blake, Softball (4/16/12)
Ashley Marino, Softball (4/16/12)
Kevin Coyle, Men's Track (4/16/12)
Jackie Moscardelli, Women's Lacrosse (4/23/12)
    Empire 8 Football
4
Josh Carter, Offense (9/11/11)
Scott Christy, Defense (9/11/11)
Josh Carter, Offense (10/16/11)
Josh Carter, Offense (11/14/11)
    ECAC - Women's Gymnastics
6
Brittany Baglow, Gymnast of the Week (1/26/12)
Lauren Pocious, Coaches Choice Award (1/26/12)
Abby Clark, Coaches Choice Award (2/1/12)
Brittany Baglow, Gymnast of the Week (2/8/12)
Abby Clark, Rookie of the Week (2/1/12)
Carly Flynn, Coaches Choice Award (2/8/12)
    ECAC - Men's Gymnastics
2
Ty Evans, Gymnast of the Week (2/13/12)
Ian Stratton, Rookie of the Week (3/10/12
    Pilgrim League - Men's Lacrosse
4
Rob Maher (3/19/12)
Dylan Sheehan (4/9/12)
Rob Maher (4/20/12)
Ryon Lynch (5/5/12)
Regional Weekly Award5
    ECAC - Football
1
Josh Carter (10/18/11)
    Gridiron Club of Greater Boston Gold Helmet
2
Josh Carter (10/19/11)
Josh Carter (11/16/11)
    NEWBA - Women's Basketball
1
Kelly Slattery, Honor Roll (12/12/11)
    NEISCA - Softball
1
Kasey Kelly (4/11/12)
National Weekly Performer of the Week9
    D3VB - Women's Volleyball
1
Lauren Torvi (9/26/11)
    BSN - Football
2
Josh Carter (10/18/11)
Josh Carter (11/14/11)
    CGA Collegiate - Men's Gymnastics
2
Ty Evans (2/9/12)
Ryan Ponce (3/15/12)
    AVCA - Men's Volleyball
4
Angel Perez (2/14/12)
Alistair Matthews (3/27/12)
Greg Falcone (4/3/12)
Jimmy O'Leary (4/10/12)
All-Tournament Team33
    Springfield College Women's Volleyball Invitiational
2
Itza Nieves - MVP
Lauren Torvi
    Springfield College Men's Soccer Invitational
1
Jake Miskin - Defensive MVP
    Johnson and Wales Invitational (WVB)
2
Lauren Torvi - MVP
Molly Giannattasio
    MIT Invitatonal (WVB)
2
Tessa Smolinski - MVP
Lauren Torvi
    Tom Hay Invitational (WVB)
2
Itza Nieves - MVP
Lauren Torvi
    Clarkson Invitational (WVB)
2
Tessa Smolinski - MVP
Meaghan Hart
    Volleyball Hall of Fame Invitational (WVB)
1
Mary Consol
    NCAA Regional Championship (WVB)
2
Tessa Smolinski - MVP
Lauren Torvi
    Bridgewater State Invitational (WBB)
1
Jaimie Bickelhaupt
    Marymount Invitational (MBB)
2
Alex Berthiaume - MVP
Ryan Coburn
    Hampton Inn/Naismith Classic (MBB)
2
Jordan Rote
Pat Rossi
    Hampton Inn/Naismith Classic (WBB)
2
Meghan Biondolillo (MVP)
Jaimie Bickelhaupt
    Williams Invitational (Wrestling)
1
Joe Grippi - Wrestler of the Match
    Outrigger Invitational (MVB)
1
Angel Perez
    Volleyball Hall of Fame Morgan Classic (MVB)
3
Angel Perez - MVP
Nick Ferry
Mike Pelletier
    Vassar Invitational (MVB)
2
Greg Falcone - MVP
Jimmy O'Leary
    MIT Invitational (MVB)
2
Greg Falcone - MVP
Angel Perez
    NCAA Division III Championship (MVB)
3
Mike Pelletier - MVP
Angel Perez
Greg Falcone

Published: 09/06/2011

Springfield College 263 Alden Street, Springfield, MA 01109-3797 413.748.3000 | Employment at SC
Copyright 2008-2009 Springfield College. All rights reserved worldwide.
Site design and production: Office of Marketing & Communications.